01-08-2021 00:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu 9.12.2018                        

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Roraty w archikatedrze codziennie o 18:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią szczególnie w poniedziałek, wtorek i czwartek.

3. Od dziś wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedzielę o 11.00 – szczególnie dla dzieci i ich bliskich. Poza tym, ze względu na sezon zimowy Msze św. będą sprawowane w następujących miejscach: o 8.00 – w Kaplicy Najśw. Sakramentu, 10.00 – w Bazylice, 11.00 – w kaplicy, 12.00 – w Bazylice, 18.00 – w kaplicy. Przypominamy, że Kaplica Najśw. Sakramentu jest ogrzewana.

4. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Tadeusz Zawierucha, proboszcz sąsiedniej parafii Narodzenia Pańskiego. Szczegółowy program jest w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz do pobrania przy wychodzeniu z katedry. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi, natomiast we wtorek udamy się z posługą sakramentalną do tych chorych, którzy nie przyjmują comiesięcznej Komunii św. pierwszopiątkowej. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii oraz kancelarii.

5. Tydzień w liturgii:

  • w czwartek św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w piątek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

6. Młodzież franciszkańska TAU przy naszej parafii zaprasza dziś wszystkich młodych na Mszę św. o 18.00, a następnie na spotkanie w Sali parafialnej ok. 19.00.

7. W czwartek po Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III. Zapraszamy dzieci i rodziców na 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 6 i 12 zł. Natomiast Akcja Katolicka będzie rozprowadzać żłóbki z figurką Nowonarodzonego na stół wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na paczki żywnościowe i opał dla biednych na święta.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,148 unikalne wizyty