27-07-2021 16:30
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu 2.12.2018

1. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. W Adwencie starajmy się częściej uczestniczyć w Mszach św. w tygodniu, aby dobrze przygotować się na przyjście Pana. Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej oczekującej na narodzenie małego Jezusa codziennie w Kaplicy Najśw. Sakramentu o 18:00. Podczas Mszy św. będziemy głosić kazania. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki na 18.00.

2. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Barbary, męczennicy;
  • w czwartek św. Mikołaja, biskupa;
  • w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 8.00 i 18.00

3. Dziś po Mszy św. o 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wolontariusze Akcji Katolickiej rozniosą je do naszych domów. Okażą specjalne zaświadczenie z parafii. Pamiętajmy, że jedynie te opłatki są poświęcone, a ofiary składane z tej okazji przeznaczone zostaną na ogrzewanie kaplicy Najświętszego Sakramentu.

4. Możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 6 i 12 zł. Świecę z ubiegłego roku zapalmy na grobach naszych bliskich. Natomiast od przyszłej niedzieli Akcja Katolicka będzie rozprowadzać żłóbki z figurką Nowonarodzonego na stół wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na paczki żywnościowe i opał dla biednych na święta.

5. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP klerycy naszego Seminarium zapraszają na szczególne nabożeństwo – Akatyst ku czci Bogurodzicy. Początek w kościele seminaryjnym przy ul. św. Barbary 41 o 17.30.  Natomiast w przyszłą niedzielę, 9 grudnia na 14.30 do Bazyliki Jasnogórksiej, Siostry Honoratki zapraszają serdecznie na Koncert Oratorium – Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi. Więcej informacji na plakacie.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,370 unikalne wizyty