01-08-2021 00:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

 XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018


100 Rocznica Odzyskania Niepodległości  

1. Dziś w całej Polsce uroczyście świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Centralna Msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny i Miasta Częstochowy pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o 12.00. Rozpocznie ją inwokacja Gaude Mater i Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniej, o 11.30 krótki koncert patriotyczny w wykonaniu dzieci z Wilna.

2. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • we wtorek Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  • w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na misje w Afryce odbędzie się w czwartek, 22 listopada o 15.00. Sprzęt przynosimy na parking przy plebanii. Uzyskane środki będą przeznaczone na zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na budowę szkoły w Kenii.

4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada Mszą św. o 10.00 zainaugurowane zostanie XX Święto Muzyki, organizowane w związku ze wspomnieniem św. Cecylii. Podczas liturgii śpiew prowadził będzie nasz chór katedralny Basilica Cantans. Informacje na temat wydarzeń kulturalnych Święta Muzyki w gablocie.

5. Zachęcamy serdecznie do lektury „Niedzieli” oraz korzystania z mediów katolickich: radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,200 unikalne wizyty