27-07-2021 16:29
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwunasta Niedziela Zwykła
23.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień narzeczonych.

2. Dziś Dzień Ojca. Okażmy im wiele serca.

3. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30;
- jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę
w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Tym, którzy żałowali za grzechy udzielał chrztu w Jordanie, zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upominał króla Heroda za niemoralne życie, za co został uwięziony i ścięty);
- w piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom);
- w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św.
o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa może zyskać odpust zupełny.

4. Pożegnanie ks. bp. Jana Wątroby nastąpi w środę w kościele seminaryjnym przy ul. św. Barbary 41 o 17:00. Zachęcam wiernych do udziału w tej Mszy św.

5. Zakończenie roku szkolnego 2012/13 w piątek 28 czerwca. Msza święta dla dzieci szkolnych o 8:00, dla uczniów gimnazjum i szkól ponadgimnazjalnych o 9:00. Msza św. na Jasnej Górze w czwartek o 19:00 w bazylice jasnogórskiej. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy dzieci do spowiedzi św. o 18:00 wg następującego porządku: w poniedziałek klasy trzecie, we wtorek klasy czwarte, w środę klasy piąte, w czwartek klasy szóste, gimnazjaliści i uczniowie szkól ponadgimnazjalnych.

6. Ogólnopolska XXXII Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie przy archikatedrze o 9:00.

7. Wszystkim, którzy przygotowali i przeprowadzili festyn parafialny i wzięli w nim udział składam bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególną wdzięczność wyrażam ks. Robertowi, ks. Wojciechowi, Akcji Katolickiej, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, młodzieży z Ruchu Światło – Życie. Dziękuję za ofiary, fanty i ciasto. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na wakacyjny wypoczynek i duchową formację dzieci i młodzieży.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” art. „Katolicy mówią: stop ateizacji” jest to relacja z kongresu poświęconego temu tematowi.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mirona Krysiak l. 83.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,369 unikalne wizyty