27-07-2021 17:29
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 2.09.2018

XXII Niedziela Zwykła 2.09.2018

  1. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców ze szkół położonych na terenie naszej parafii będzie sprawowana uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku w poniedziałek o 9.00.  Natomiast przedszkolaków i dzieci szkolne zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 na Mszę św. Wtedy to poświęcimy plecaki i przybory szkolne.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź św. rano przed Mszą św. o 7.00, w południe i od 17.30 /szczególnie dla dzieci i młodzieży/. Z Komunią św. do chorych udamy się od 9.00.
  4. Zebranie Akcji Katolickiej w środę o 19.00. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o 18.30, spotkanie Młodzieży Świętej Rodziny w piątek o 19.15.
  5. Dziś Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Uroczysta suma na Jasnej Górze o godzinie 11.00.
  6. We wtorek przypada 79. rocznica hitlerowskiej zbrodni na mieszkańcach Częstochowy, którzy w dn. 3 i 4 września zostali rozstrzelani w różnych punktach miasta, a m.in. na placu przed katedrą. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o 18.00 w Bazylice pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa. Postarajmy się wszyscy uczestniczyć w tej Mszy św. aby uczcić poległych i modlić się o pokój ich duszy.
  7. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego

- we wtorek wspomnienie bł. Marii Kanuty Chrobot, która wraz ze współsiostrami oddała życie za ojców rodzin w czasie II wojny światowej. Jest jedną z trojga męczenników naszej częstochowskiej ziemi. 

- w sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.
o 8.00 i 18.00. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

  1. Została przyznana dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na renowację Archikatedry i jej otoczenia przy znacznym wkładzie własnym parafii. Prace będą obejmowały m.in.: remont schodów i wybudowanie pod nimi toalet, oczyszczenie elewacji i zabezpieczenie kamiennych elementów dekoracyjnych, odrestaurowanie posadzki w bazylice, zabezpieczenie przeciwpożarowe więźby dachowej, instalacje alarmowe i pożarowe, ogrzewanie bazyliki, remont kaplic bocznych, iluminacja bryły archikatedry.
  2. Na duchową lekturę polecamy tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy także do słuchania katolickiego radia FIAT i radia Jasna Góra.
  3. Pielgrzymów jasnogórskich, nas samych, nasze rodziny polecajmy Najświętszej Rodzinie Nazaretańskiej.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,485 unikalne wizyty