31-07-2021 23:10
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018

  1. Dziś, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej z wielką radością witamy wymodlonego i długo wyczekiwanego Pasterza naszej wspólnoty. Decyzją Księdza Arcybiskupa z dn. 23 sierpnia 2018 r. Proboszczem naszej Parafii i Rektorem Bazyliki Archikatedralnej został ks. Prałat dr Włodzimierz Kowalik. Ksiądz Proboszcz zachowuje jednocześnie dotychczasowe funkcje Wikariusza Biskupiego ds. Ekonomiczno-Administracyjnych i Dyrektora Wydziału Ekonomicznego, Budownictwa i Ochrony Zabytków Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz wykładowcy naszego Seminarium. Księdzu Proboszczowi życzymy opieki Najświętszej Rodziny w tej pięknej acz niełatwej posłudze na tak wielu odcinkach pracy dla Kościoła Częstochowskiego.
  2. Ks. Prałat Stanisław Gębka zakończył zleconą przez Ks. Arcybiskupa posługę administratora naszej parafii. Obecnie przebywa na zasłużonym wypoczynku w sanatorium. Dziękujemy za jego gorliwą posługę, i oczywiście się z nim nie żegnamy, ponieważ będzie nadal mieszkał w naszej wspólnocie.
  3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Moniki, która wymodliła nawrócenie swojemu synowi, Augustynowi.

- we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o 7.00.

  1. W sobotę przypada 79. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Będziemy modlić się tego dnia za poległych w obronie Ojczyzny.
  2. Bardzo cieszymy się z obecności parafian i sympatyków podczas naszej pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę. Podziękowania wszystkim, a szczególnie posługującym w różny sposób, składamy na ręce ks. Łukasza Sakowskiego.
  3. Na duchową lekturę polecamy tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do słuchania katolickiego radia FIAT i radia Jasna Góra.
  4. Pielgrzymów jasnogórskich, nas samych a szczególnie Księdza Proboszcza polecajmy Najświętszej Rodzinie Nazaretańskiej.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,920 unikalne wizyty