27-07-2021 16:31
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

Dwunasta Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
  2. Tydzień w liturgii:
    * dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.
    * w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).
    * w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny.
  1. Zmiana personalna. Ks. mgr Mariusz Janik został przeniesiony do parafii Bór Zapilski. Ks. Mariusza pożegnamy i podziękujemy za pracę podczas ostatniej Mszy św., którą odprawi w piątek o 18.00. Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. mgr Łukasz Sakowski, który pracował w parafii Konopiska. Ks. Łukasza powitamy w przyszłą niedzielę.
  2. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Wielki szturm modlitwy za Ojczyznę” – wynik konkursu „Niedzieli” i spotkania z Pierwszą Damą oraz „Nowy sposób bycia braćmi” – o św. Piotrze i Pawle oraz „ Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o św. Józefie, postrachu duchów piekielnych.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,372 unikalne wizyty