27-07-2021 17:46
Nawigacja
ogłosdzenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziesiąta Niedziela Zwykła
9.06.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Dziś Marsz dla Życia z archikatedry na Jasną Górę rozpoczęcie Mszą św. o 15:00. po każdej Mszy św. możemy złożyć swój podpis w obronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci.

3. Tydzień w liturgii:
- nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30;
- jutro bł. Bogumiła, biskupa (żył w XII w. jako arcybiskup gnieźnieński zasłynął z daru modlitwy, nauczania ubogich, gorliwie apostołował w Prusach);
- we wtorek św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);
- w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)
- w sobotę św. Jolanty, zakonnicy (była żoną księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego, fundowała klasztory franciszkańskie, pomagała biednym i opiekowała się chorymi).

4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Szczegółowe informacje w gablocie.

5. KSM organizuje obozy języka angielskiego i niemieckiego. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę w sobotę. Rozpoczęcie w archikatedrze o 9:00.

7. Parafialny kiermasz rodzinny w przyszłą niedzielę. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej we wtorek o 18:45. prosimy panie o upieczenie ciasta do kawiarenki, prosimy też o fanty.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Jak z ofiary zrobić złodzieja” raz jeszcze
o finansach Kościoła, oraz „Domniemany cud” za przyczyną sługi bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

9. Jeszcze dziś możemy zgłosić się na pielgrzymkę do Niepokalanowa 22 czerwca br. Osoby które już to uczyniły proszone są o uzupełnienie swoich danych.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,516 unikalne wizyty