06-08-2021 05:19
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.2018

Druga Niedziela Zwykła 14.01.2018

  1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym parafianom, którzy otworzyli drzwi kapłanom. Dziękujemy za Waszą obecność w domach, nieraz dłuższe oczekiwanie i za ofiary. Dziękujemy też za życzliwe przyjęcie ministrantów. Cenimy sobie zaproszenie na kolędę dodatkową. Zasmuciła nas duża ilość zamkniętych drzwi. Jeśli było to celowe i zaplanowane, to ci parafianie są na drodze zamknięcia serc dla Chrystusa. Ofiary kolędowe zostały już rozdysponowane według zaleceń Kurii Metropolitalnej.
  2. Tydzień w liturgii:

- w środę św. Antoniego, opata (żył na przełomie III i IV w. na pustyni nad brzegami Nilu, był kierownikiem duchowym wielu pustelników)

- w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa (żył na przełomie XIX i XX w., uzyskał dwa doktoraty, był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, założył Zgromadzenie Sióstr Sercanek, ofiarnie służył biednym)

  1. Koncert Kolęd Arki Noego na Jasnej Górze 19 stycznia o 19.00
  2. W środę, 17 stycznia, będziemy przezywać XX Dzień Judaizmu.
  3. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będziemy przezywać pod hasłem „Prawica twoja wsławiła się mocą”. Módlmy się wspólnie i indywidualnie, by  wszyscy wierzący w Chrystusa zjednoczyli się w jedną rodzinę Bożą.
  4. W piątek, 19 stycznia, dzień imienin naszego wikariusza, ks. Mariusza Janika. Msze św. w int. Solenizanta o 7.00 i 18.00. Po Mszach św. złożymy życzenia. Zapraszam wszystkich do modlitwy.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,272 unikalne wizyty