27-07-2021 16:16
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2017

Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017

1. Tydzień w liturgii:

  • Dziś za udział w publicznym odmówieniu aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wzbudźmy w sobie akt żalu za grzechy, pomódlmy się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Powierzmy Chrystusowi nasze życie i prośmy, aby On  był Panem i Królem naszych serc.
  •  w czwartek św. Andrzeja Apostoła (pochodził z Betsaidy, był uczniem św. Jana Chrzciciela, następnie Zbawiciela, po Zesłaniu Ducha św. głosił Ewangelię w wielu krajach, poniósł śmierć męczeńską w Azji)
  • w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent 

2. Katecheza do bierzmowania dla młodzieży z kl. 2 i 3 gimnazjum w poniedziałek o 18.15, dla klas 1 w czwartek o 18.30. 

3. Nasza parafia współorganizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w I tygodniu ferii. Informacje u ks. Łukasza.

4. Dziś zostały poświęcone opłatki, które przez posłańców będą dostarczone do naszych rodzin. Wolontariusze okażą zaświadczenie z parafii. Nie dajmy się oszukać. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kaplicy Najśw. Sakrmanetu, która będzie otwarta od Bożego Narodzenia. 

5. Młodzież franciszkańska TAU przy naszej parafii zaprasza na katechezę adwentową i czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem  w trzy następne niedziele Adwentu – 3, 10 i 17 grudnia o 17.00. Po modlitwie wspólna rekreacja. W te niedziele nie będzie więc różańca i nieszporów.

6. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Czy koniec świata się spóźnia?” oraz wywiad z poprzednim proboszczem ks. Janem Niziołkiem. Polecamy także album jubileuszowy – w cenie 15 zł.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Budzyńska.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,343 unikalne wizyty