27-07-2021 17:32
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19.11.2017

1. Dziś I Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka, który powiedział: „(…) jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, do popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności.” Wychodząc z katedry zabierzmy ulotki na ten temat.

2. Tydzień w liturgii:

  • jutro św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera (żył na przełomie XIX i XX w., jako powstaniec był zesłany na Sybir, po powrocie wstąpił do zakonu karmelitów, był bardzo gorliwym zakonnikiem, odnowił karmel w Galicji, codziennie godzinami spowiadał, relikwie spoczywają w Czernej);
  • we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy (żyła w II lub III w., nawróciła na chrześcijaństwo męża i brata, razem z nimi poniosła śmierć męczeńską, jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego);
  • w piątek wspomnienie 117 męczenników koreańskich (oddali życie za wiarę w ich kraju)
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela kończącego się roku kościelnego. Święto patronalne KSM. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. Ten akt będziemy odmawiać po Mszach św.

3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na misje odbędzie się na parkingu przy plebani w środę 22 listopada do 13.00.

4. W „Niedzieli” polecamy artykuły o biednych i wykład kard. R. Saraha „Zagubiona Europa”. Polecamy także album jubileuszowy 15 zł. 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Daniela Dudek l. 94 oraz śp. Tadeusz Pietrula l. 71.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,489 unikalne wizyty