06-08-2021 05:55
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2017

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 5.11.2017

1. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w duchowy lub zewnętrzny sposób przyczynili się do zorganizowania głównych obchodów stulecia naszej Parafii: misji świętych, sympozjum i głównej Mszy św. jubileuszowej.

2. Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych. Różaniec z wypominkami do środy włącznie o 17.00, a po tym Msza św. oktawalna. Zachęcamy do uzyskiwania odpustów za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza lub krypty biskupów w katedrze.

3. Tydzień w liturgii:

  • w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – matki wszystkich kościołów katolickich na świecie. W związku z tym świętem można zyskać odpust zupełny. Trzeba w sobotę nawiedzić naszą bazylikę archikatedralną, być w przyjaźni z Bogiem, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  • w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła /dwukrotnie uratował Rzym przed zniszczeniem, był wybitnym mówcą, dyplomatą i teologiem/
  • w sobotę 99. rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w archikatedrze o 7:00,12:00 i 18:00. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta o 12:00. Módlmy się gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.
  • w sobotę również wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa /przyjął chrzest w wieku 15 lat, został zakonnikiem i biskupem/

4. Dziś po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W naszej przychodni lekarskiej „Święta Rodzina” odbędą się w środę, 15 listopada badania lekarskie. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie. 

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zakup inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej odbędzie się 22 listopada o 13.00.

7. W „Niedzieli” polecamy artykuł o zyskiwaniu odpustów za zmarłych „Amnestia z wysokiego nieba”.

8. Można nabyć album jubileuszowy naszej parafii – w cenie 15 zł.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,342 unikalne wizyty