06-08-2021 04:52
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2017

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15.10.2017

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.

2. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej (matki siedmiorga dzieci, zakładała szpitale, troszczyła się o ubogich i chorych, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru w Trzebnicy i tam zmarła w 1343 r.);
  • we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (należy do grona pierwszych i najważniejszych Ojców Kościoła, zmarł ok. 107 r.);
  • w środę św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Doroczne spotkanie lokalnej Służby Zdrowia odbędzie się w piątek 20 października o 18.00 w kościele Najśw. Imienia Maryi. Po Mszy św. spotkanie w Kurii Metropolitalnej. Również w środę przypada dzień imienin naszego wikariusza, ks. Łukasza Połacika, wicedyrektora Instytutu Teologicznego w Częstochowie. Msze św. w intencji X. Solenizanta rano i wieczorem. Po Mszach św. złożymy życzenia.
  • w piątek św. Jana Kantego, prezbitera (był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, człowiekiem żywej wiary i głębokiej pobożności, słynął z wielkiego miłosierdzia, jest patronem studentów i ludzi nauki)

3. Za tydzień rozpoczęcie Jubileuszowych Misji Parafialnych. Od dziś rozdajemy programy misji. Prosimy chętnych do zgłaszania się do zakrystii.

4. W ramach obchodów jubileuszu stulecia naszej parafii odbędą się dwa koncerty:

  • dziś o 16.30 koncert naszego organisty p. Przemysława Kmiecia
  • w sobotę o 16.30 Katedralne Spotkania Chórów

- chóru Archikatedry Katowickiej

- chóru Jasnej Góry

- chóru Archikatedry Częstochowskiej Basilica Cantans

Serdecznie zapraszamy.

5. W gablocie jest wywieszona lista nowej Rady Duszpasterskiej. W razie zastrzeżeń proszę wyrazić swoją opinię Ks. Proboszczowi.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i Msze św. oktawalne.

7. W piątek 13 października zakończył się rok jubileuszu fatimskiego z racji setnej rocznicy Objawień. W związku z jubileuszem polecamy artykuł „Portugalia w świetle Fatimy” i „Co słonko zdziałało”

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,220 unikalne wizyty