01-08-2021 00:49
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

24.09.2017

1. Niedziela dzisiejsza jest Dniem Modlitw o trzeźwość  Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w modlitwach prywatnych. O 17.30 różaniec z modlitwami ekspiacyjnymi.

2. Tydzień w liturgii:

  • jutro bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera ( jako zakonnik prowadził surowe, pokutnicze życie, był słynnym kaznodzieją, zmarł w Wielkim Poście 1505 r. głosząc słowo Boże),
  • w środę św. Wincentego à Paulo, prezbitera (założył dwa zgromadzenia – Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia, jest patronem dobroczynności),
  • w czwartek św. Wacława, męczennika (żył w IX w., jako władca Czech utwierdzał wiarę, został zamordowany na polecenia swojego brata Bolesława). Jest to dzień imienin naszego Arcypasterza. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
  • w piątek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła (żył na przełomie III i IV wieku, przetłumaczył Pismo św. na język łaciński, jest autorem powiedzenia: Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.)

3. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Podczas Mszy św. o 8.00 czytania i komentarze liturgiczne przygotuje Żywy Różaniec.

4. Jerycho różańcowe trwać będzie na Jasnej Górze od 30 września do
6 października bez przerwy dzień i noc. Zachęcamy czcicieli Matki Bożej Różańcowej do wzięcia udziału w tej modlitwie pokutnej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy popierające obywatelski wniosek „Stop aborcji”. Przygotujmy numer PESEL. W tej akcji pomoże Akcja Katolicka.

6. Przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas II i III gimnazjum jutro
o 18.30.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Piotr Cierpiał.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,229 unikalne wizyty