31-07-2021 23:58
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

17.09.2017

1. Tydzień w liturgii:

  • jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży (żył w drugiej połowie XVI wieku, był zdolnym i pilnym uczniem, prowadził głębokie życie wewnętrzne, dużo się modlił, aby zrealizować powołanie zakonne piesze szedł z Wiednia do Rzymu. Jego dewizą życia były słowa: Do wyższych rzeczy jestem stworzony.) W tym dniu módlmy się za Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka z racji Jego imienin;
  • w środę wspomnienie 103 świętych męczenników koreańskich, którzy oddali życie za Chrystusa w XIX wieku
  • w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (pochodził z Kafarnaum, był celnikiem, a później Apostołem Pańskim, według tradycji głosił Ewangelię na Wschodzie).
  • w sobotę św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera (jako młodzieniec stąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Miał dar stygmatów, które pozostały otwarte i krwawiące przez 50 lat.

2. Chór Basilica Cantans, tak bardzo związany z naszą świątynią, będzie obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Msza św. dziękczynna w przyszłą niedzielę o 12.00

3. Ks. Jacek Marciniec, były nasz wikariusz, organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Lednicy i Gniezna w przyszłą sobotę. Gdyby ktoś chciał wziąć udział w tej pielgrzymce może zgłosić się w zakrystii lub w kancelarii.

4. Polecamy nasz miesięcznik „U Świętej Rodziny”, w którym znajdziemy wiele informacji z życia naszej parafii. Ofiara dobrowolna.

5. W dzisiejszej „Niedzieli”  polecamy artykuły o różańcu, m.in. „Różaniec bez granic”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,075 unikalne wizyty