27-07-2021 17:09
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 13.08.2017

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana męczennika II wojny światowej, który oddał życie za drugiego człowieka.
  • we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannyw tym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. – po każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Według starej tradycji, w bukiet do poświęcenia w Matkę Boską Zielną wiązano siedem lub 77 różnych ziół i zbóż, później także kwiatów. Liczba siedem już w Starym Testamencie była symbolem doskonałości. Tych siedem ziół to rumianek, melisa, mięta, bazylia, rozmaryn, lubczyk i nasturcja.
  • w środę św. Stefana Węgierskiego
  • w czwartek św. Jacka, prezbitera

2. W czwartek 17 sierpnia na Jasnej Górze rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Archikatedrze nowennę będziemy odprawiali od czwartku codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia o 17.15 odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi, która przez swój częstochowski wizerunek wyprasza nam u Boga tyle łask. Każdy z nas ma przecież za co dziękować i ma też o co prosić Panią Jasnogórską. Zapraszamy wszystkich parafian w najbliższą niedzielę na 17.15.

4. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiana jest w Archikatedrze Nowenna do Świętej Rodziny. Zachęcamy do składania intencji do Świętej Rodziny. W sposób szczególny chciejmy oddawać Świętej Rodzinie sprawy trudności w małżeństwie, problemy wychowawcze z dziećmi, niechęci do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przez młodych, ale prośmy też o opiekę Świętej Rodziny dla naszych rodzin.

5. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,447 unikalne wizyty