31-07-2021 22:56
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 16.07.2017

Piętnasta Niedziela Zwykła

16.07.2017

1. Dziś wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego; w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, zwany – Karmelitami. Jednemu z zakonników – św. Szymonowi objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, że umierający w tym stroju nie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi. Od XIX wieku można również nosić szkaplerz w formie medalika metalowego).

2. Tydzień w liturgii:

  • w czwartek – bł. Czesława, prezbitera (był dominikaninem, w XIII w. założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu)
  • w sobotę święto św. Marii Magdaleny (Pan Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, odtąd stała się  gorliwą uczennicą Chrystusa
    i wraz z innymi niewiastami troszczyła się o Mistrza i o wędrujących
    z Nim Apostołów)

3. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się w Archikatedrze w przyszłą niedzielę po Mszach św. o 10.00 i 12.00.

4. W minionym tygodniu Straż Pożarna przeprowadzała przy naszej Archikatedrze ćwiczenia w celu podwyższenia standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Floriana o błogosławieństwo w trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków.

5. Wszystkim tu obecnym życzymy szczęśliwego tygodnia, a solenizantom
i jubilatom szczególnego Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,890 unikalne wizyty