01-08-2021 00:29
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017

XI Niedziela Zwykła - 18.06.2017 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie na nabożeństwie wieczornym o godz. 17 30 procesja eucharystyczna. Ks. neoprezbiter Piotr Szeląg (który u nas odbywał praktyki duszpasterskie) na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 17 30 poprowadzi procesję do czterech Ołtarzy, odprawi Mszę św., poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i dorosłym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

3. Zakończenie roku szkolnego 2016/17 w piątek. Msza św. dla dzieci
i młodzieży ze wszystkich szkół położonych w obrębie naszej parafii
o godz. 9 00. Zachęcamy też dzieci i młodzież do spowiedzi codziennie w godzinach 12 00 – 13 00, lub przed wieczorną mszą św.

4. W sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
W naszej archikatedrze o godz. 11 00 będą święcenia biskupie
ks. prałata Andrzeja Przybylskiego, który miesiąc temu został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym naszej częstochowskiej archidiecezji.

5. Organizujemy w sierpniu ośmiodniowy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego na „wakacje z Bogiem”. Szczegóły wyjazdu i zapisy
u ks. Łukasza.

6. W kaplicy Najświętszego Sakramentu gdzie trwa generalny remont zakończyliśmy prace związane z montażem instalacji centralnego ogrzewania gazowego, instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej. W nadchodzących dniach będą trwały dalsze prace przygotowawcze do położenia posadzki, która będzie wedle gatunku oraz jakości taka jak
w katedrze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie na kontynuowanie tych prac remontowych.

7. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela.
8. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,173 unikalne wizyty