31-07-2021 23:26
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11 czerwca 2017r.
- dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie o godz. 17 30.

  2. kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek błogosławionych męczenników kościoła częstochowskiego: Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza kapłanów. W naszej archikatedrze mamy piękną kaplicę ku ich czci; wtorek – św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora kościoła, środa – błog. Michała Kozala biskupa i męczennika, w sobotę – św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika.

  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8 00; 10 00 i 18 00. W tym roku procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10 00 pójdzie z archikatedry na Jasną Górę. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec z różańcem, Arcybractwo św. Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci z klas III i młodsze będą sypać kwiaty od katedry do kościoła św. Zygmunta. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 15 30. Pamiętajmy, że udział w procesji Bożego Ciała to nasze publiczne wyznanie wiary. W to Święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Do czwartku 22 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Na nabożeństwie czerwcowym codziennie podczas oktawy będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie sprzedawała wianki, które zostaną poświęcone. Ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów organizacji wystawy z okazji 100 – lecia naszej parafii.

  4. Dzisiaj po mszy św. można w Kapitularzu nad zakrystią zwiedzać wystawę zorganizowaną z okazji jubileuszu 100 lecia naszej parafii. Znajdziemy tam stare kapy, ornaty, księgi liturgiczne, chorągwie, mszały, obrazy i inne. Gdyby u kogoś z państwa zachowały się w domu jakieś pamiątkowe przedmioty mówiące o zaangażowaniu waszych ojców, dziadków w życie religijne tutejszej parafii, w budowę tej świątyni – można by je przekazać na tę wystawę.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,961 unikalne wizyty