01-08-2021 00:21
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2017

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 4.06.2017 r.

 1. Dziś za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu
  „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego np. „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryja” „Chwała Ojcu”.

   

 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i o godz. 18 00.

 3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
  i Wiecznego Kapłana.
  Jest to dzień uświęcenia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów i o powołania kapłańskie.

   

 4. W dniu wczorajszym została zainaugurowana przez Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego z okazji 100 – lecia naszej parafii wyjątkowa wystawa złożona m.in. z historycznych ksiąg liturgicznych, ornatów chorągwi, mszałów i wielu innych eksponatów. Chcemy pokazać na tej wystawie historyczne dziedzictwo naszej parafii i jej bogactwo. Wystawę można oglądać od przyszłej niedzieli po Mszach św. w kapitularzu – dużej sali nad zakrystią nad bocznym chórem po prawej stronie prezbiterium. Przygotowaniem wystawy zajęła się Akcja katolicka naszej parafii pod kierunkiem ks. Łukasza – bardzo serdecznie wam za to dziękujemy. Przy okazji dziękuję naszym księżom Łukaszowi i Mariuszowi, Braciom Kapucynom, Siostrom Karolankom i wszystkim którzy pomogli w pięknym przebiegu wizytacji kanonicznej, która miała miejsce w minioną niedzielę przez ks. Biskupa Antoniego Długosza.

 5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela.

 6. Organizujemy w sierpniu ośmiodniowy wyjazd do Zakopanego na „wakacje z Bogiem”. Szczegóły wyjazdu i zgłoszenia u ks. Łukasza.

 7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny życzymy
  Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,151 unikalne wizyty