06-08-2021 04:41
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj dzień wizytacji kanonicznej ks. biskupa Antoniego Długosza. Po rannej Mszy św. będzie spotkanie z grupami apostolskimi działającymi w naszej parafii; na mszy św. o godz. 10 00 ks. biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, o godz. 12 00 – Uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieciom gratulujemy tej chwili, i życzymy, aby przez całe życie kochały Chrystusa Eucharystycznego, szczególnie przez częstą Komunię św. Dzieci będą przeżywać „biały tydzień” - codziennie gromadzą się na Mszy św. o godz. 18 00. Pielgrzymka dzieci I Komunijnych ich rodziców i bliskich do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin do Leśniowa w nadchodzącą środę - wyjazd autokarem o godz. 7 45. Zakończenie „białego tygodnia” w piątek.

2. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstąpił do nieba, aby w domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy aby radość nieba byłą naszym udziałem; nabożeństwa majowe codziennie o 17:30; trwa nowenna do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę.

 

3. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 30 rano.

4. W sobotę – wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie w archikatedrze o 10:00. Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin Mamre zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:00.

 

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela i darmowy numer miesięcznika Dobre Nowiny.

6. W tych dniach trwają intensywne prace remontowe w Kaplicy Najświętszego Sakramentu; są m.in. zakładane instalacje centralnego ogrzewania, elektryczne i inne. Serdeczne podziękowanie wielu rodzinom, osobom, które te prace na miarę możliwości, życzliwości i uczciwości wspieracie. Niech tak Kaplica – generalnie odnowiona będzie Darem Serca nas wszystkich dla tej wspaniałej Bazyliki w roku Jubileuszu 100 – lecia naszej Archikatedralnej parafii.

7. Organizujemy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego na Wakacje z Bogiem” od 9 do 17 sierpnia. Szczegóły wyjazdu i zgłoszenia u ks. Łukasza.

8. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,195 unikalne wizyty