06-08-2021 06:01
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2017

Szósta Niedziela Wielkanocna 21.05.2017r.

  1.Trwa miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. W naszej Bazylice nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie o godz. 17 30; zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Jeśli jesteśmy przeszkodzeni, starajmy się przynajmniej odmówić Litanię Loretańską do Matki Najświętszej.

  2. Decyzją papieża Franciszka w dniu wczorajszym został ogłoszony nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji – ks. prałat dr Andrzej Przybylski były rektor WSD, obecnie proboszcz parafii św. ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. Święcenia nowego biskupa będą w naszej bazylice w sobotę 24 czerwca o godz. 11 00.

  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Antoniego Długosza. Po rannej Mszy św. będzie spotkanie ze wspólnotami apostolskimi, które działają w naszej parafii. Zapraszamy Żywy Różaniec, ministrantów, Akcje Katolicką, Arcybractwo Świętej Rodziny, Gwardie Katedralną, Grupę Młodzieżową, Chórek dziecięcy. Na Mszy o godz. 10 00 ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, natomiast o godz. 12 00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla 70 dzieci. Wspominając nasze pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii, módlmy się za te dzieci, aby to był Wielki Dzień Jezusa w ich i życiu ich najbliższych. Po południu Biskup Wizytator odwiedzi kapłanów, ojców kapucynów i siostry zakonne, które pracują w naszej parafii. Próby dla dzieci przed pierwszą Komunią św. w środę i piątek o godz. 16 30 próby dla młodzieży przed Bierzmowaniem we wtorek o godz. 18 30. Spowiedź dla dzieci ich krewnych w sobotę o godz. 18 45; spowiedź młodzieży do Bierzmowania i świadków w sobotę o godz. 19 30.
  4. Przeżywamy Dni Modlitw o urodzaje (dawne dni Krzyżowe). Do środy włącznie na Nabożeństwie Majowym o godz. 17 30 - procesja błagalna do krzyża misyjnego o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy ludzkiej. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św., w sobotę o godz. 10 00 w naszej Bazylice Archikatedralnej będą Święcenia Diakonatu.
  5. Ks. diakon mgr Piotr Szeląg z dniem dzisiejszym kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Diakonowi dziękujemy za wszelkie dobro, za gotowość do pomocy i gorliwą postawę, a szczególnie za wygłoszone Słowo Boże, odprawione nabożeństwa, za pracę pośród młodzieży i w kancelarii parafialnej. Diakon Piotr przyjmie święcenia kapłańskie 3 czerwca o 10:00 w Archikatedrze Częstochowskiej. Mszę św. prymicyjną w naszej Bazylice ks. Piotr odprawi na zakończenie oktawy Bożego Ciała 22 czerwca o godz. 18 00.

  6. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela m.in. artykuł „Uczyłem się od nich” - wywiad z sekretarzem dwóch papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI – obecnym metropolitą lwowskim abp. Mieczysławem Mokrzyckim.

  7. Wszystkim modlącym się w naszej Bazylice Świętej Rodziny, szczególnie wszystkim mamom (w nadchodzący piątek przypada Dzień Matki) życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,347 unikalne wizyty