31-07-2021 23:59
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

III Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego sięgania po Księgę Pisma Świętego w naszych domach. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Listu do Galatów – warto kochani odnaleźć na półce egzemplarz Biblii i tak na spokojnie dziś i w nadchodzących dniach pochylić się nad Świętą Księgą, zwłaszcza nad tym Listem Apostoła Narodów św. Pawła.

2. Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy jutro i będą odprawiane codziennie o godz. 17 30 – zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3.W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny – w naszej świątyni niedzielny porządek Mszy św., w pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8 30 rano.

4. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu – w minionych miesiącach w porozumieniu z władzą diecezjalną został przygotowany przez architektów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa projekt architektoniczny nowego wystroju Kaplicy Najświętszego Sakramentu, zatwierdzony przez Wojewódzki Urząd Konserwatorski (archikatedra jest zabytkiem), także przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Częstochowy. Te prace już trwają – w pierwszej kolejności w nadchodzących tygodniach będzie wymieniona posadzka i będzie wykonane ogrzewanie gazowe podłogowe. Bardzo to jest wskazane, aby w sezonie zimowym w Kaplicy Najświętszego Sakramentu było chociaż trochę ciepło. Katedry nie potrafimy ogrzać, ale kaplicę miejmy nadzieję damy radę. Na miarę możliwości starajmy się te prace wspierać i modlitwą, ale także ofiarą – darem serca.

5. W tym tygodniu nie będzie prób dla dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki NIEDZIELA oraz darmowy numer miesięcznika DOBRE NOWINY gdzie znajdziemy ciekawe artykuły na 100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie oraz wywiad z Jimim Caviezelem – grającym rolę Pana Jezusa w filmie PASJA Mela Gibsona.

7. Dziś w sali parafialnej o godz. 16 00 będzie wyświetlany film pt. FATIMA w stulecie objawień

8. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,080 unikalne wizyty