31-07-2021 22:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017

Druga Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 23.04.2017 r.
1. O godz. 15 00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki, środki te będą przeznaczone na prowadzenie dzieł dobroczynnych w naszej diecezji i w naszej parafii.

2. Jutro – Uroczystość Świętego Wojciecha patrona Polski, wtorek – św. Marka ew.

3.Próby dla dzieci klas III przed I Komunią św w środę i piątek o godz. 16 30.

4. Od jutra rozpoczynamy remont Kaplicy Najświętszego Sakramentu. W minionych kilkunastu miesiącach w porozumieniu z władzą diecezjalną został przygotowany przez architektów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa projekt architektoniczny nowego wystroju Kaplicy - zatwierdzony przez Wojewódzki Urząd Konserwatorski (Archikatedra jest zabytkiem), także przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Częstochowy. W pierwszej kolejności będzie wymieniona posadzka i będzie wykonane ogrzewanie gazowe – podłogowe. Bardzo to jest wskazane, aby w sezonie zimowym w Kaplicy Najświętszego Sakramentu było choć trochę ciepło. Katedry nie potrafimy ogrzać, ale Kaplicę miejmy nadzieję, że damy rade. W związku z remontem Kaplica będzie wyłączona z obiegu – zamknięta. Msze święte rano i wieczorem będziemy odprawiali w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, natomiast w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na czas remontu będzie wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA.

6. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,862 unikalne wizyty