06-08-2021 04:25
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2017

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

Po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny. Dzisiaj 2 kwietnia przypada 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II – o godz. 13 05 w TWP odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu. Chciejmy kochani spojrzeć na nowo na wielkie dzieła, które uczynił św. Jan Paweł II dla naszej Ojczyzny i całej Europy.

 1. Dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się fioletową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, także i te duże krzyże, które są w obrębie naszej parafii; ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę;

 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowaw piątek o godz. 17:15;

 3. Jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 - spotkanie organizacyjne Gwardii Katedralnej, która będzie pełnić straż honorową przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek. Zapraszamy serdecznie tych, którzy już należą do Gwardii Katedralnej jak również chętnych mężczyzn oraz młodzieńców.

 4. W środę po wieczornej Mszy św o godz. 18 45 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II, które w niedzielę 28 maja przystąpią do I Komunii św., natomiast we czwartek o godz. 18 30 spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas III gimnazjum i I średnia w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

 5. Za tydzień w Niedzielę Palmową – uroczysta procesja z palmami wokół świątyni na pamiątkę mesjańskiego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy - będzie o godz. 12 00. Dla dzieci i dla młodzieży organizujemy konkurs na najpiękniejsze i na najwyższe palmy - po Mszy św rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. W następną niedzielę czyli Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej.

 6. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Na celebrację Niedzieli Palmowej do naszej Bazyliki Archikatedralnej są zaproszeni młodzi z całej archidiecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 00 na placu Jana Pawła II przed Bazyliką Archikatedralną. Rozpoczęcie liturgii Niedzieli Palmowej o godz. 15 00. Na zakończenie Eucharystii delegacje kandydatów do bierzmowania złożą prośby o udzielenie sakramentu bierzmowania.

 7. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu, także możemy nabyć: tygodnik Niedziela, paschaliki i palmy wielkanocne, także do kosza przy krzyżu katedralnym możemy składać dary dla ubogich w formie suchego prowiantu.

 8. Solenizantom miesiąca kwietnia składamy serdeczne życzenia; wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,160 unikalne wizyty