27-07-2021 17:34
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.20166

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017 r.

 1. Dzisiaj po południu na godz. 16 00 Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do auli katedralnej na film p.t. „Bezcenny dar”.

 2. Nabożeństwa Wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15;

 3. Dziś, a także za tydzień wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu; możemy nabyć także paschaliki wielkanocne i tygodnik Niedziela; możemy także zabrać sobie darmowy numer miesięcznika DOBRE NOWINY (zanieśmy go też chorym) – gdzie znajdziemy m.in. świadectwo aktorki Dominiki Figurskiej o wierze i roli rodziny w swoim życiu, oraz art. ks. prof. Jana Machniaka, który wyjaśnia dlaczego powinniśmy pościć i czym post różni się od… odchudzania; przy krzyżu wielkopostnym jest wystawiony kosz, gdzie możemy składać artykuły żywnościowe z przeznaczeniem dla ubogich.

 4. W nadchodzącą sobotę 1 kwietnia o godz. 17 00 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Pasyjny – SIEDEM OSTATNICH SŁÓW JEZUSA 14 katedr – to wydarzenie słowno – muzyczne, wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, na które składa się Koncert Pasyjny Siedem Ostatnich Słów Jezusa oraz oratorium Josepha Haydna – Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą Jerzy Zelnik oraz Baltic Neapolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wydarzenie jest prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi Krzyżowej. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

 5. Przyjmujemy zgłoszenia na nasz powakacyjny wyjazd pielgrzymkowy – śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr. Pielgrzymka samolotowa na przełomie września i października organizowana w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem pielgrzymkowym z Warszawy – zgłoszenia w nadchodzących tygodniach.

 6. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

   

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,492 unikalne wizyty