01-08-2021 00:31
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2017

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017 r.

  1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci młodzieży i dorosłych, które przeprowadzi ks. dr Mariusz Bakalarz - wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Program Mszy św. dziś jak w każdą niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę dorosłych zapraszamy na 8:00 i 18:00, młodzież gimnazjum na godz. 9 00, dzieci ze szkoły podstawowej na godz. 10 15. Spowiedź św. w środę: dla dorosłych od 7:30 i od 17:30, dla dzieci szkolnych od 9:00. W dni rekolekcyjne - od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o 7:00. Jutro odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 12 30 – chorych możemy dziś zgłosić w zakrystii – jest to zarazem okazja dla chorych do spowiedzi św. wielkanocnej, stąd odwiedzin chorych w pierwszy piątek kwietnia nie będzie – tylko odwiedziny z racji rekolekcji wielkopostnych dla wszystkich chorych.

  2. Nabożeństwa wielkopostne:
   - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
   - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15.

  3. Za dwa tygodnie w sobotę 1 kwietnia o godz. 17 00 w naszej archikatedrze odbędzie się KONCERT PASYJNY – SIEDEM OSTATNICH SŁÓW JEZUSA 14 katedr – to wydarzenie słowno - muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, na które składa się Koncert Pasyjny Siedem ostatnich słów Jezusa oraz oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wydarzenie jest prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

  4. Na dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu jest List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego o jubileuszu 25 – lecia od utworzenia Archidiecezji Częstochowskiej – cała treść listu jest wywieszona w gablocie ogłoszeniowej, ja w tym miejscu przytoczę istotny fragment, by nie przedłużać nabożeństwa, bo przeżywamy rekolekcje. ………...

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, w przyszłą niedzielę będzie wyświetlany film pt: „Bezcenny dar”, także w nadchodzące niedziele wielkiego postu będzie wystawiony kosz dla biednych.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną - na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

   

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,180 unikalne wizyty