27-07-2021 16:36
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 5.03.2017

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 5.03.2017 r.

 1. Po rannej Mszy św. - spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny.

 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczął w naszej katedralnej parafii praktykę duszpasterską Diakon Piotr Szeląg, którego bardzo serdecznie witamy. Ks. Diakon jest nam znany bo w naszej archikatedrze wielokrotnie posługiwał. Życzymy Ks. Diakonowi, aby u nas czuł się dobrze, życzymy Bożego błogosławieństwa i aby ten czas praktyk duszpasterskich był dobrym czasem przed przyjęciem za kilka miesięcy święceń kapłańskich.

 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15.

 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii za dwa tygodnie – od 19 marca; w rekolekcjach wezmą udział także dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum.

 5. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary, będziemy mogli złożyć w Wielką Sobotę.

 6. Przyjmujemy zgłoszenia na nasz powakacyjny wyjazd pielgrzymkowy śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr. Pielgrzymka samolotowa organizowana w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy na przełomie września i października - program można pobrać z zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 7. W sobotę o godz. 18 00 – Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin Mamre.

 8. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki „Niedziela”.

 9. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, szczególnie wszystkim niewiastom z racji Święta Kobiet życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,381 unikalne wizyty