31-07-2021 23:34
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2017

VIII Niedziela Zwykła 26 lutego 2017r.

  1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8 i 18 00; w tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17 15; Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17 30. Rekolekcje Wielkopostne – od III Niedzieli Wielkiego Postu. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary, będziemy mogli złożyć w Wielką Sobotę.

  2. Rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu – polecamy, aby omadlać tę intencję szczególnie gdy gromadzimy się o godz. 15 00 na wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

  3. We wtorek o godz. 11 00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu – uroczysta Msza św. Kapituły Bazyliki Archikatedralnej pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego, a potem – sesja na plebanii.

  4. W pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu – odwiedziny chorych od godz. 8 30 rano.

  5. W sobotę o godz. 10 30 – Msza św. z okazji 90 – lecia Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego.

  6. Na przełomie miesiąca września i października organizujemy samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr. Dokładny program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, a także na tablicach ogłoszeniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  7. Polecamy na lekturę tygodnik Niedziela, a także darmowy miesięcznik Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy przepiękne świadectwa Kamila Stocha; In memoriam Heleny Kmieć, wizje i wskazówki siostry Łucji i wiele innych. Miesięcznik Dobre Nowiny jest wyłożony przy Kaplicy Miłosierdzia Bożego ( nie kładziemy w kruchcie świątyni ponieważ ostatnim razem ktoś w trakcie pierwszej mszy zabrał wszystkie).

  8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,974 unikalne wizyty