27-07-2021 16:59
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2017

II Niedziela Zwykła 19 lutego 2017r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach peregrynacji w naszej parafii relikwii patrona ministrantów – Świętego Dominika Savio, który zmarł w wieku 15 lat dokładnie 160 lat temu 9 marca 1857 roku w Mondonio we Włoszech. Św. Dominik – to wzór młodzieńczej świętości. Papież Pius XI mówił o nim: Mały, a właściwie wielki gigant ducha. Zafascynowany przykładem i naukami św. Jana Bosko w dniu I Komunii św. uczynił cztery postanowienia i wpisał je na pierwszej stronie książeczki do nabożeństwa: I – Będę często spowiadał się i Komunię św. przyjmował; II - Będę niedzielę i święta pobożnie święcił; III – Wolę umrzeć, aniżeli zgrzeszyć; IV – Moimi najlepszymi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja. Wspaniałe postanowienia – bardzo aktualne nie tylko dla ministrantów, ale także dla nas wszystkich. Po błogosławieństwie odmówimy jeszcze Litanię do Św. Dominika Savio i będzie możliwość ucałowania Jego relikwii. O godz. 17 00 relikwie św. Dominika zostaną przewiezione do parafii św. Stanisława Kostki.

  2. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina – wtorek Święto Katedry Św. Piotra apostoła – to święto nam przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła., czwartek – św. Polikarpa biskupa i męczennika.

  3. W nadchodzącą środę o godz. 18 45 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas III, które w niedzielę 28 maja przystąpią do I Komunii św. W tym dniu będzie też wizytacja kanoniczna naszej parafii oraz Bierzmowanie. Gdyby ktoś ze starszej młodzieży zaniedbał i nie przystąpił do Sakramentu Bierzmowania w minionych latach, to jest możliwość nadrobienia tej zaległości – w najbliższych dniach zgłosić się do ks. Mariusza, który jest odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

  4. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela m. in. artykuł o ekstremalnych Drogach Krzyżowych.

  5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,425 unikalne wizyty