27-07-2021 17:06
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2017

Piąta Niedziela Zwykła 5.02.2017 r.

- po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny.
1. W nadchodzącą sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00, będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny; (warunki zyskiwania odpustów w naszej Bazylice w roku jubileuszu 100 – lecia naszej parafii mamy wypisane i wywieszone na tablicach informacyjnych wywieszonych przed wejściem do Bazyliki – zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ich treścią).
2. W przyszłą niedzielę przypada 33 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły i 66 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w przyszłą niedziele o godz. 18 00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.

3. Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich będzie w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz. 12 00 – spotkanie z rodzicami będzie za dwa tygodnie – dokładny termin będzie podany w najbliższych dniach. Wtedy też 28 maja jako parafia będziemy przeżywać dzień wizytacji kanonicznej ks. biskupa i w tym dniu będzie też uroczystość bierzmowania naszej młodzieży. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalna - która 28 maja przystąpi do Bierzmowania we czwartek o godz. 18 30; natomiast spotkanie dla młodzieży klas I i II gimnazjum w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10 00.  Gdyby ktoś ze starszej młodzieży zaniedbał bierzmowanie w minionych latach to zachęcamy do nadrobienia tych zaległości - trzeba zgłosić się w najbliższych dniach do ks. Mariusza, który jest odpowiedzialny za przygotowanie chętnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek po mszy o godz. 18 00;
4. Pragniemy też poinformować, że sakrament Chrztu św. jest udzielany w naszej Bazylice w pierwszą niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12 00; msze św. tzw.”Roczki” - w pierwszą rocznicę Chrztu św. ze specjalnym błogosławieństwem dziecka i rodziców są odprawiane w drugą niedzielę miesiąca o godz. 12 00; Msze św. „Jubileuszowe” i „18” - w osiemnastą rocznicę urodzin są odprawiane w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12 00. Ponadto pragniemy poinformować, że są szczególnie w tygodniu wolne miejsca w zeszycie intencji mszalnych. Bardzo polecamy kochani – naszą chrześcijańską pamięć i modlitwę za naszych bliskich zmarłych, a Msza św., jest tym najpiękniejszym prezentem jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi – modląc się o Boże błogosławieństwo w życiu, ale też modląc się o zbawienie osoby nam bliskiej. Msze św. można zamawiać zarówno w kancelarii parafialnej, jak również w zakrystii po nabożeństwach.
5. Za tydzień w niedzielę 12 lutego w ramach  Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.
6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela m.in artykuł Nowa misja Heleny – o młodej wolontariuszce misyjnej, która została zamordowana w Boliwii, miała zaledwie 25 lat. Polecamy także nasz miesięcznik: U Świętej Rodziny; w przyszłą niedzielę o godz. 16 00 w auli będzie wyświetlany film.

7. Solenizantkom i solenizantom miesiąca lutego składamy serdeczne życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,442 unikalne wizyty