27-07-2021 16:02
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017

IV Niedziela Zwykła 29 stycznia 2017r.

  1. Dziś przypada 64 Światowy Dzień trędowatych. Na całym świecie są zbiórki na pomoc tym nieszczęśliwym ludziom. Każdego roku przybywa 200 tysięcy nowych zachorowań. Ofiarę na ten cel można złożyć aniołkowi przy małej Szopce Bożonarodzeniowej w kaplicy maryjnej. Bóg zapłać za każdą złotówkę.

  2. We czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Święto jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego; Msze św. w naszej Bazylice o godz. 8 00 i o godz. 18 00 – z udziałem osób życia konsekrowanego. Mszy św. wieczornej przewodniczy Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. W tym dniu przypada piąta rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa do częstochowskiej archikatedry. Ojcu naszej archidiecezji składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w pasterskiej trosce o naszą archidiecezję oraz na rzecz Kościoła w naszej Ojczyźnie. Ofiary złożone tego dnia są przeznaczone na klasztory klauzurowe; na Mszach św. poświęcenie gromnic.

  3. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Duchowej Odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 30.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik „Niedziela”, oraz bezpłatny numer „Dobre Nowiny”, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły – w 100 – lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie oraz o istocie sakramentu pokuty. Miesięcznik „Dobre Nowiny” możemy zabrać przy wychodzeniu ze świątyni.

  5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,320 unikalne wizyty