06-08-2021 05:22
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 8.01.2017

Niedziela 8 stycznia 2017r. - Święto Chrztu Pańskiego

  1. Przy dzisiejszym Święcie dziękujemy Bogu za włączenie nas do wspólnoty Chrystusowego Kościoła przez Sakrament Chrztu Świętego. W sensie liturgicznym kończy się dziś Okres Bożego Narodzenia, ale kolędy zgodnie z tradycją śpiewamy do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej.

  2. Dobiega końca wizyta duszpasterska – kolęda, którą zakończymy w sobotę. Gdyby u kogoś z Państwa nie było kolędy – trzeba zgłosić w zakrystii lub telefonicznie i umówić wizytę duszpasterską na nadchodzącą sobotę – będziemy kolędować od godz. 9 00 rano.

  3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, m.in. artykuł pt: „Być dobrym jak chleb” - o patronie tego roku – św. Bracie Albercie, a także o pracy misyjnej w Ameryce Południowej.

  4. Ponad tydzień temu w doroczną Uroczystość Odpustową św. Rodziny Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski zainaugurował Jubileusz 100 – lecia naszej Archikatedralnej Parafii. Penitencjaria Apostolska z polecenia Ojca Świętego Franciszka na Rok Jubileuszowy udziela wszystkim, którzy będą nawiedzać Bazylikę Archikatedralną specjalnych odpustów (odczytać dekret)

  5. Zmarł ojciec ks. Jacka Marcińca. Ks. Jacek był u nas wikariuszem przez kilka lat; pogrzeb jego taty będzie jutro o godz. 13 00 w kościele św. Stanisława Kostki w Częstochowie przy ul. Dąbkowskiego 42.

  6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę archikatedralną życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dobrej niedzieli i całego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,283 unikalne wizyty