27-07-2021 17:24
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2016

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2016r.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – wspomnienie Św. Szczepana męczennika – niedzielny porządek Mszy św. W nadchodzący piątek – Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Sumę Odpustową o godz. 18 00 odprawi Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Czujmy się wszyscy zaproszeni do wzięcia udziału w centralnej uroczystości odpustowej naszej parafii.

  2. Serdeczne podziękowanie ks. Łukaszowi i ks. Mariuszowi, Siostrze Zakrystiance, i wielu innym osobom, szczególnie ministrantom i młodzieży, Akcji Katolickiej za wykonanie pięknej Betlejemki w prezbiterium i tej małej w kaplicy maryjnej, ozdobienie wnętrza świątyni na Święta Bożego Narodzenia; także podziękowanie parafialnemu Caritasowi za zorganizowanie żywności dla kilkudziesięciu rodzin z naszej parafii.

  3. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę – program kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej, jest na stronie internetowej naszej parafii, jest też w miesięczniku „U Świętej Rodziny”, który możemy nabyć przy wychodzeniu ze świątyni, także polecamy na lekturę świąteczną tygodnik Niedziela (podwójny nr stąd podwójna cena), szczególnie artykuł ks. prof. Kazimierza Szymonika o przepięknej historii naszych polskich kolęd.

5. Najmilsi – pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia zarówno w świętowaniu radości z Bożego Narodzenia, a także w zaczynającym się wkrótce Nowym Roku. Jak zapewne już wszyscy wiemy w dniach od 22 do 29 października 2017 roku nasza Parafia Archikatedralna pw. Św. Rodzinybędzie przeżywać Misje Święte w roku Jubileuszu 100 – lecia powstania. Będzie to czas szczególnej obecności wśród nas Chrystusa, którego spotkaliśmy już w sakramencie Chrztu św. i spotykamy Go nieustannie we wspólnocie Kościoła.

Kochani – świat wokół nas może się walić. My wiemy jedno: Bóg jest z nami, dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem, małym Dzieciątkiem. Nigdy nas nie opuści. Niech nowo narodzony Syn Boży da nam wszystkim siłę do kroczenia drogą prawdy i miłości, niech obdarza nadzieją i darem głębokiego pokoju, niech napełnia nasze serca swoją łaską. Niech każdy dzień Nowego 2017 roku umacnia nas w przekonaniu, że mamy „Iść i głosić” Dobrą Nowinę wszelkiemu stworzeniu. Naszą codzienną misją niech się stanie głoszenie Słowa, które stało się Ciałem. Niech w tym wszystkim Boże Dziecię Wam błogosławi. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,476 unikalne wizyty