27-07-2021 17:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016

Czwarta Niedziela Adwentu - 18.12.2016 r.
1. Tydzień w liturgii:
- w sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w naszej świątyni o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. o 18:00 ze względu na wieczerzę wigilijną. Spowiedź święta w wigilię od 8:30 do 13:00. Od 13:00 archikatedra będzie zamknięta.
- w niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy; taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
- w poniedziałek drugi dzień Świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce. Porządek Mszy św. niedzielny.
2. Katecheza dla chrzestnych i rodziców, których dzieci w Święto Bożego Narodzenia przyjmą Sakrament Chrztu św. w nadchodzącą środę o godz. 18 45; spotkanie opłatkowe dla kapłanów naszego dekanatu we czwartek o godz. 19 15; Wigilia dla ubogich w piątek o godz. 17 00.
3. Kolędę rozpoczynamy za tydzień - po przyszłej niedzieli. Porządek wizyty duszpasterskiej już jest ustalony i będzie wydrukowany w miesięczniku „U Świętej Rodziny”, który będziemy rozprowadzać w święta Bożego Narodzenia, także jest umieszczony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie Bazyliki, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
4. Dziś wychodząc z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki, sianko oraz świece na stół wigilijny, tygodnik Niedziela, a także książkę z kazaniami Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego wygłoszonymi w naszej archikatedrze – książka ubogacona przepięknymi fotografiami wnętrza naszej Bazyliki – koszt książki to dobrowolna ofiara na utrzymanie archikatedry – bardzo tę pozycję polecamy szczególnie jako prezent pod choinkę.
5. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,499 unikalne wizyty