27-07-2021 16:46
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2016

Druga Niedziela Adwentu - 4. 12. 2016r.
- dzisiaj po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy kościołowi na Wschodzie - wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla katolików szczególnie naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na Wschodzie.
  2. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św o godz. 8 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00; roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci zapraszamy na to adwentowe nabożeństwo w poniedziałek, środę i piątek; dzieci biorą też udział w konkursie adwentowym.

  3. Rozpoczynamy Nowennę miesięcy przed Jubileuszem 300 – lecia koronacji Cudownego Obrazu matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Specjalne modlitwy w ramach nowenny będą odmawiane każdego 8 dnia miesiąca kwadrans przed wieczorną mszą św.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które będą trwać do wtorku 13 grudnia; rekolekcje będzie głosił Ojciec Ryszard ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów z Torunia. Program jest wydrukowany w naszym miesięczniku „U Świętej Rodziny”, jest także wywieszony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie naszej bazyliki.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny za 6 i 12 zł; poświęcone opłatki. Akcja Katolicka naszej parafii po Mszy św. będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny, wraz z dołączonymi życzeniami – ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na zakup opału dla ubogich z naszej wspólnoty parafialnej.

  6. W minionym tygodniu dokonano modernizacji ogrzewania elektrycznego ławek katedry – miejmy nadzieję, że wszystkie sektory ławek będą już ogrzewane jednakowo, dokonano także modernizacji oświetlenia lamp między filarami: m.in. wymieniono wszystkie przewody, obsadki i żarówki na nowe; miejmy nadzieję, że będzie to wszystko sprawnie działać. Przy tej okazji dziękujemy Wam Kochani za waszą życzliwość i ofiarność, bo to Wy Najmilsi dźwigacie ciężar utrzymania tej świątyni i drobnych, ale koniecznych remontów które nieustannie tu muszą być prowadzone. W szczególności dziękujemy za comiesięczne ofiary Dar Serca, ofiary przy okazji rozprowadzania opłatków, czy podczas kolędy. Ponad wszystko miejmy satysfakcję, bardzo sobie to ceńmy, że ta Bazylika Archikatedralna jest też naszym Kościołem Parafialnym.

  7. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego na rok przyszły.

  8. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą wakacyjną pielgrzymkę samolotową Armenia – Gruzja. Zgłoszenia chętnych tylko w tym tygodniu

9. Solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, życzymy wszystkim dobrego tygodnia.


 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,400 unikalne wizyty