27-07-2021 17:52
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2016

  XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016r.

 1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 12 00 w duchowej łączności z Kościołem w Polsce Arcybiskup Stanisław Nowak dokona w naszej archikatedrze uroczystego proklamowania Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 2. Za tydzień pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny.

 3. Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne, które przez posłańców będą dostarczone do naszych domów. Roznoszący wylegitymują się zaświadczeniem z parafii. Prosimy, aby chętne osoby do roznoszenia opłatków z poszczególnych dzielnic zgłosiły się dziś w zakrystii po Mszy św., lub we wtorek w kancelarii parafialnej po wieczornej Mszy św. w celu uzyskania zaświadczenia i pobrania opłatków wigilijnych. Nie dajmy się oszukać oszustom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie ławek w archikatedrze w nadchodzącym sezonie zimowym.

 4. Jutro w archikatedrze na wieczornej Mszy św. o godz. 18 00 będzie występ kilku połączonych chórów Częstochowskich z okazji Cecyliańskiego Święta Muzyki – zapraszamy.

 5. W nadchodzący czwartek o godz. 18 00 w naszej archikatedrze będzie uroczysta Msza św. za zmarłych nauczycieli i pracowników szkół położonych na terenie naszej parafii.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela; można także zabrać gratisowo miesięcznik „Dobre Nowiny” - gdzie znajdziemy ciekawe artykuły o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, oraz artykuł „Zostawcie „kanapę” i ruszcie w drogę”.

  7. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży– pielgrzymka parafialnych oddziałów do naszej archikatedry o godz. 12 00.

  8. Nadchodzący tydzień niech posłuży szczególnie dzieciom, aby pod kierunkiem rodziców, rodzeństwa i katechetów, wykonały piękne lampiony, z którymi będą uczęszczały na Msze św. Roratnie w nadchodzącym czasie Adwentu.

   

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,535 unikalne wizyty