31-07-2021 23:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016

XXXIII Niedziela Zwykła 13 listopada 2016r – dzisiaj w katedrach całego świata zakończenie Jubileuszowego Roku Świętego Miłosierdzia – centralne Nabożeństwo zamknięcia Drzwi Świętych w naszej archikatedrze o godz. 10 00 – przewodniczył będzie biskup Antoni Długosz.

  1. W nadchodzącą sobotę (przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata) w Krakowie Łagiewnikach będzie miała miejsce proklamacja Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, natomiast w przyszłą niedziele - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce będzie uroczyście proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszej Bazylice Archikatedralnej Uroczystość powyższa będzie miała miejsce o godz. 12 00 – będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Nowak. Codziennie o godz. 17 30 odprawiamy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W przyszłą niedzielę doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej i młodzieży KSM z całej archidiecezji do naszej Bazyliki Archikatedralnej na godz. 12 00.

  2. Dzisiaj o godz. 16 00 w auli parafialnej będzie wyświetlany film pt: Bernadeta – zapraszamy.

  3. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas III gimnazjum i I średnia przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30.

  4. Niedziela dzisiejsza jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym szczególnie w Iraku i w Syrii, gdzie setki tysięcy chrześcijan zostało przesiedlonych, lub wyjechało ze swej ojczyzny. Na świecie co 5 minut traci życie jeden wyznawca Chrystusa, 105 tysięcy chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. Te informacje znajdziemy w tygodniku Niedziela, a także na ulotkach, które można sobie zabrać – są na stoliku w kruchcie świątyni – jest w nich informacja o formie pomocy kościołowi prześladowanemu – wysyłając SMS o treści: RATUJE pod numer 72405. Na pomoc dla chrześcijan prześladowanych można złożyć ofiarę do puszki przy wychodzeniu z kościoła.

  5. W przyszłym roku na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Armenii i Gruzji – najstarszych krajów chrześcijańskich – program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii – zapisy do końca listopada – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy dobrego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,978 unikalne wizyty