27-07-2021 18:04
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 6.11.2016

XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada 2016r.
- po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Łukasza Mike z diecezji Odesko – Symferopolskiej na Ukrainie – dziękujemy za słowo Boże skierowane do nas. Ks. Łukasz pracuje tam w bardzo ciężkich warunkach, remontuje kościół św. Stanisława w Bałcie (dawny Józefogród), prowadzi tam też świetlicę dla „dzieci ulicy”. Po Mszy św. przy wychodzeniu z kościoła można wesprzeć księdza składając ofiarę do puszki na prowadzenie wspomnianych dzieł. Serdeczne Wam Kochani Bóg zapłać.

 2. Do wtorku trwa oktawa Wszystkich Świętych - o godz. 17 00 - Różaniec za zmarłych i o godz. 18 00 – Msza św. oktawalna. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki roczne i półroczne. W środę przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką wszystkich kościołów katolickich na świecie. W związku z tym świętem można zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Bazylikę Archikatedralną, pobożnie odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

  3. W piątek 11 listopada – przypada Narodowe Święto Niepodległości. Centralną Mszę św. w intencji Ojczyzny w archikatedrze o godz. 12 00 odprawi Ks. Antoni Długosz. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy: dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie ugrupowania społeczne, samorządowe i polityczne. Módlmy się gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.

  4. W przyszłą niedzielę kończy się Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Centralne Nabożeństwo zamknięcia Drzwi Świętych w naszej Archikatedrze odbędzie się o godz. 10 00 – będzie przewodniczył Ks. Biskup Antoni Długosz.

  5. W przyszłym roku na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Armenii i Gruzji – najstarszych krajów chrześcijańskich – program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii – zapisy do końca listopada – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. W przyszłą niedziele w auli parafialnej o godz. 16 00 będzie wyświetlany film pt. „Bernadeta”

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,565 unikalne wizyty