31-07-2021 23:48
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2016

XXXI Niedziela Zwykła 30 października 2016r.

- we wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych– niedzielny porządek Mszy św., po południu od godz. 13 00 do 17 00 Bazylika będzie zamknięta; o godz. 17 00 – różaniec za zmarłych i Msza św. oktawalna. W środę Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7 00 i 18 00 – Mszę św. odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz za zmarłych biskupów, kapłanów i diecezjan; po Mszy św. będą specjalne modlitwy w Krypcie Biskupów Częstochowskich. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i oktawalne.

  1. Do przyszłego wtorku będzie oktawa modlitw za zmarłych. Msze św. oktawalne za naszych zmarłych o godz. 18 00. Różaniec z wypominkami o godz. 17 00 – za zmarłych, których imiona i nazwiska podajemy w formie wypominek oktawalnych. W czasie oktawy można zyskać odpust zupełny – nawiedzając cmentarz grzebalny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się za zmarłych. Ten odpust można ofiarować raz dziennie za jedną osobę zmarłą.

  2. W tym tygodniu: w piątek wspomnienie liturgiczne świętego Karola Boromeusza biskupa (żył w XVI wieku; jako kardynał Mediolanu budował schroniska dla biednych i sierocińce dla dzieci); jest patronem naszych Sióstr Karolanek – przy tej okazji święta ich patrona bardzo dziękujemy Siostrom za ich gorliwą posługę w naszej Archikatedrze, także za posługę miłosierdzia w kuchni dla biednych. Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca od godz. 8 30 rano.

  3. W przyszłym roku – na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Armenii i Gruzji najstarszych chrześcijańskich krajów. Program pielgrzymki jest do pobrania w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zapisy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, a także zachęcamy do nabywania jubileuszowego kalendarza na rok przyszły.

  5. Solenizantkom i solenizantom miesiąca listopada na czele z naszym Panem Organistą - Przemysławem, który dziś ma imieniny, dziękując za Twoją gorliwą i sumienną posługę w archikatedrze - życzymy wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,011 unikalne wizyty