01-08-2021 00:53
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2016

XXX Niedziela Zwykła - 23 października 2016 r.

  1. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. W intencji misji będziemy modlić się szczególnie na Nabożeństwach Różańcowych; także ofiary które składamy dzisiejszej niedzieli do puszek przy wychodzeniu z kościoła są przeznaczone na misje katolickie prowadzone na całym świecie.

  2. W sobotę przypada rocznica konsekracji naszej Bazyliki Archikatedralnej. Uroczyste Msze św. o godz. 7 00 i 18 00. Na Mszę św. wieczorną, którą odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak zapraszamy całą parafię, a szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach, Caritas, Akcję Katolicką, Parafialną Radę Duszpasterską, Ministrantów, Ruch Światło – Życie, dzieci, które się przygotowują do I Komunii św wraz z rodzicami, kandydatów do Bierzmowania z klas gimnazjalnych. Na tej Mszy św. będzie obrzęd instalacji relikwii ks. Maksymiliana Binkiewicza – kapłana męczennika, który zginął śmiercią męczeńską w obozie koncentracyjnym w Dachau 24 czerwca 1942 roku. W naszej bazylice mamy kaplicę ku czci męczenników II wojny światowej - Kościoła Częstochowskiego – w tej kaplicy będą złożone relikwie błogosławionego ks. Maksymiliana Binkiewicza.

  3. W związku z powyższą Uroczystością w sobotę będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Program adoracji jest wywieszony w tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni.

  4. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, które odprawiamy w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 8 00 i przed g.10 00, oraz na Msze św. oktawalne, które będziemy odprawiali od 1 do 8 listopada o godz. 18 00. Przed Mszami oktawalnymi o godz. 17 00 będzie różaniec za zmarłych, których imiona i nazwiska podamy na kartkach.

  5. W przyszłym roku na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy 12 – dniową pielgrzymkę samolotową do Armenii i Gruzji – najstarszych chrześcijańskich krajów na świecie, które niedawno nawiedził Papież Franciszek. Program pielgrzymki jest do pobrania w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zapisy w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego na rok przyszły.

  7. Od jutra ze względów bezpieczeństwa nasza Bazylika będzie od południa zamknięta – będzie otwarta natomiast kruchta świątyni – z wejrzeniem przez środkowe drzwi na wnętrze świątyni, natomiast wejście do kaplicy wieczystej adoracji będzie z boku, tak jak to było w ubiegłym roku.

  8. Zachęcamy do nabywania zniczy z dołączoną modlitwą za zmarłych, które przygotowała i rozprowadza w tę i następną niedziele Akcja Katolicka naszej parafii wraz z młodzieżą. Ofiary będą przeznaczone na zakup opału na zimę dla ubogich z naszej parafii. Będzie to piękny znak solidarności i postawa miłosierdzia wobec potrzebujących.

  9. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,237 unikalne wizyty