31-07-2021 23:59
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2016

XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2016r.

  1. W ramach Kongresu Miłosierdzia, który przeżywamy w naszej archidiecezji – niedziela dzisiejsza jest dniem diecezjalnego dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży. Młodzież naszej archidiecezji gromadzi się dziś w archikatedrze; o godz. 11 45 – przejście przez Bramę Miłosierdzia i Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego. Po południu o godz. 14 30 na Placu św. Jana Pawła II przed bazyliką koncert 77FM Formacji z Mocą i o godz. 15 30 z racji 25 – rocznicy Radia FIAT – Koncert Antka Smykiewicza – czujmy się wszyscy zaproszeni.

  2. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika; we wtorek – św. Łukasza ewangelisty – patron pracowników Służby Zdrowia i – dzień imienin naszego ks. Łukasza. Msza św. w intencji Księdza Solenizanta o godz.18 00 . środa – błog. ks. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, czwartek - św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów; sobota – św. Jana Pawła II papieża – największego syna polskiej ziemi.

  3. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II do Torunia jutro o godz. 6 00 – rano spod naszej archikatedry – są jeszcze cztery miejsca wolne – można jeszcze dziś się zgłosić zapraszamy. Natomiast w przyszłym roku na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy 12 – dniową pielgrzymkę samolotową do Armenii i Gruzji – najstarszych chrześcijańskich krajów na świecie, kraje które kilkanaście dni temu odwiedził papież Franciszek. Program pielgrzymki jest do pobrania w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zgłoszenia w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku za ławkami; można je sobie zabrać do domu; wpisać czytelnie imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych i składać w zakrystii w formie wypominków rocznych, półrocznych lub Mszy św. oktawalnych tzn. odprawianych przez osiem dni od 1 do 8 listopada poprzedzonych różańcem za zmarłych, których polecamy w wypominkach oktawalnych. Moi Drodzy – trzeba dopowiedzieć – tak jak pamiętamy za życia o naszych bliskich: rodzicach, dziadkach, o mężu, żonie i przy okazji rocznic, urodzin, imienin składamy im życzenia, symboliczny prezent, czy kwiaty, tak też chciejmy pamiętać o nich także i wtedy, gdy ich już nie ma pośród nas, są już po drugiej stronie t.j. nasz święty i religijny obowiązek. Chciejmy im także każdego roku składać duchowe prezenty: zamówić Msze św. z racji rocznicy śmierci, z racji imienin, czy jak wyżej wspomniałem – zamówić wypominki. Jeśli my pamiętamy o naszych przodkach – za nich się modlimy - o ich szczęście wieczne, w tym duchu wychowujemy dzieci – bądźmy pewni, że i one kiedyś będą o nas pamiętać.

  5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

  6. Spotkanie Akcji Katolickiej w nadchodzący czwartek po wieczornej Mszy św.

  7. Dziś kochani w naszych kościołach jest liczenie wiernych wypełniających praktyki religijne – jest ono potrzebne do celów statystycznych kościoła katolickiego w Polsce.

  8. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny oraz solenizantom tego tygodnia na czele z naszym ks. Łukaszem życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli. 

     

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,087 unikalne wizyty