27-07-2021 17:21
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2016

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016r.

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce prowadzona jest dziś kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na ten piękny cel - stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży, szczególnie z terenów wiejskich, możemy złożyć przed kościołem naszym wolontariuszom.

 2. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną o godz. 17 15 odprawimy procesję różańcową – zapraszamy czcicieli Matki Bożej; dzieci na Nabożeństwie Różańcowym gromadzą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16 30.

3.W nadchodzącym tygodniu: czwartek – błog. Honorata Koźmińskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Honoratek, które pięknie posługują chorym w Domu Pomocy blisko naszej Archikatedry, w sobotę - św. Teresy z Avila dziewicy i doktora Kościoła.

  5. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty wyrażamy wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i cierpliwej miłości wobec uczniów.

  6. W piątek rozpoczyna się Kongres Miłosierdzia Archidiecezji Częstochowskiej – dokładny program Kongresu jest w tablicach ogłoszeniowych można się zaznajomić, natomiast w ramach wspomnianego Kongresu Miłosierdzia w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej archikatedrze dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży: o godz. 11 45 – przejście przez Bramę Miłosierdzia i Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego. Po południu o godz. 14 30 na Placu Św. Jana Pawła II przed Bazyliką koncert 77FM Formacji z Mocą, o 15 30 – Koncert Antka Smykiewicza – czujmy się na te uroczystości zaproszeni.

  7. W sobotę o godz. 18 00 – Msza św. dla wsp. Przymierze Rodzin MAMRE.

  8. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na wyjazd pielgrzymkowy za tydzień w poniedziałek17 października do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, wraz ze zwiedzaniem Torunia – informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Natomiast na początku wakacji w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy 12 – dniową pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii – najstarszych chrześcijańskich krajów na świecie – kraje, które kilka dni temu odwiedził Papież Franciszek. Program pielgrzymki jest do pobrania w zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zgłoszenia w nadchodzących tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  9. Na lekturę duchową polecamy tygodnik katolicki Niedziela, który możemy nabyć w zakrystii i przy wychodzeniu z kościoła, możemy także nabywać kalendarze jubileuszowe na rok przyszły – nasza parafia w przyszłym roku będzie obchodzić 100 – lecie swego istnienia.

  10. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli.

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,471 unikalne wizyty