31-07-2021 22:57
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 2.10.2016

XXVII Niedziela Zwykła 2 października 2016r.

- dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach pielgrzymki apostolskiej papieża Franciszka po Kaukazie południowym - Gruzji i Azerbejdżanie. To kontynuacja czerwcowej pielgrzymki do Armenii. Papież nawiedza region rozdzierany konfliktami, gdzie ścierają się interesy wielkich mocarstw. Szczególnie podczas modlitwy różańcowej polecajmy posługę Ojca św. Franciszka.

1. Po rannej Mszy św spotkanie duszpasterskie ze wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe dla starszych o godz. 17 15; dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16 30; dzieci biorą też udział w konkursie różańcowym.

2. O godz. 16 00 dzisiaj zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czy naprawdę wierzysz? Jest to piękna opowieść o ludziach, którzy w bardzo trudnych sytuacjach wzywają Bożej pomocy. Niezwykłe są koleje losu bohaterów. Jest to film o potędze wiary, sile nadziei i odwadze świadectwa. Spotkanie o 16 00 w auli katedralnej.

 3. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, w środę - Faustyny zakonnicy– apostołki Bożego Miłosierdzia, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4. W poniedziałek 17 października organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, wraz ze zwiedzaniem Torunia – informacje i zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela m.in. art. p.t. „Umierają w drodze do Europy”. Prawie jeden procent mieszkańców naszej planety to uchodźcy. Od 1 – do 8 października pod hasłem „Umrzeć z nadziei” w Polsce trwa tydzień modlitw w ich intencji.

6. Solenizantkom i solenizantom miesiąca października, oraz wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,893 unikalne wizyty