06-08-2021 05:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2016

XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2016r.
- niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

  1. W nadchodzącą środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego będzie doroczna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, osób starszych, rencistów i emerytów do archikatedry, która jest kościołem stacyjnym w przeżywanym Roku Świętym Miłosierdzia. Mszę św. o godz. 11 00 odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz; przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; po Mszy św. będzie spotkanie w auli przy herbacie.

  2. W tym tygodniu: w sobotę: Dzień Golgoty Wschodu - pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. 77 rocznica agresji sowieckiej na Polskę (1939r). W naszej modlitwie pamiętajmy o poległych i pomordowanych na Wschodzie.

  3. Wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Wąchocka i na Święty Krzyż w nadchodzącą sobotę o godz. 6 30 rano – spod naszej archikatedry. Osoby zgłoszone powinny potwierdzić swój wyjazd uiszczając należną opłatę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – można się jeszcze dopisać do grupy pielgrzymów – zapraszamy.

  4. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci klas II w poniedziałek o godz. 18 30 – po wieczornej Mszy św; spotkanie dla rodziców dzieci klas III we wtorek o godz. 18 30. Zbiórki dla ministrantów w sobotę o godz. 9 00; spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek o godz. 18 30; spotkanie dla młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej o godz. 19 00.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego na rok przyszły oraz pozycji książkowej o polskich misjonarzach – męczennikach, zamordowanych w Peru w 1991 roku, niedawno ogłoszonych błogosławionymi.

  6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,316 unikalne wizyty