06-08-2021 04:27
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 4.09.2016

XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2016r.

- po rannej Mszy św., spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny. Dziś o godz. 18 00 Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odprawi w naszej archikatedrze Mszę św. w intencji Ofiar Września 1939 roku w Częstochowie.

1. Moi Drodzy – dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach kanonizacji w Rzymie Matki Teresy z Kalkuty. Matka Teresa była zakonnicą od 1928 roku i uczyła hinduskie dziewczynki historii i geografii. Jej prawdziwym powołaniem stała się jednak posługa wśród najuboższych. W związku z tym założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Zadaniem Zgromadzenia, poza zwalczaniem biedy przez pomoc socjalną i medyczną było dawanie miłości odrzuconym i niekochanym; nędzarzom, alkoholikom, prostytutkom, trędowatym, dzieciom ulicy. Matka Teresa nigdy nie twierdziła, że pomaga ludziom z pobudek humanitarnych. Za to bardzo często powtarzała: „Robię to, bo w drugim człowieku widzę Chrystusa”. Pozwólcie na moje osobiste świadectwo – kilka miesięcy temu miałem wielkie szczęście wraz z grupą księży i osób świeckich być w Indiach – w Kalkucie przy grobie Matki Teresy sprawować Mszę św. dla naszych pielgrzymów i tam na miejscu zobaczyć dzieła św. Matki Teresy – utworzone dla ludzi najbiedniejszych z biednych, aby im dawać nadzieję, pomoc materialną i duchową. W tym kontekście pragnę dopowiedzieć, że w naszej archikatedralnej parafii św. Rodziny prowadzimy z wielkim trudem kuchnię dla ubogich – codziennie w godz. 16 00 do 17 00 około 50 do 60 osób otrzymuje kanapki i ciepłą herbatę. Tę działalność dobroczynną prowadzimy siłami parafii – gdyby ktoś z Państwa miał intencje wspierać to dobroczynne dzieło wobec bliźnich, to w Kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wystawiona puszka z napisem „chleb dla ubogich” - tam można złożyć ofiarę. Moi Drodzy to Pan Jezus powiedział -”ubogich zawsze będziecie mieć wokół siebie’ - bądźmy wrażliwi na potrzeby bliźnich. Indie – skąd pochodziła św. Matka Teresa to Ojczyzna Sióstr Karolanek, które gorliwie posługują w naszej archikatedrze. W tygodniku Niedziela znajdziemy ciekawe artykuły o posłudze miłosierdzia świętej Matki Teresy.

    2. We czwartek 8 września – przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. przy ołtarzu Matki Bożej o godz. 8 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00 – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

    3. W piątek 9 września przypada X rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego. O godz.18 00 Mszę św. dziękczynno – błagalną odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita wraz z duchowieństwem całej Archidiecezji. Ojcu naszej archidiecezji życzymy nieustającego ewangelicznego zapału, wytrwałości, opieki Matki Najświętszej w prowadzeniu ludzi swej pasterskiej drogi„ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”

    4. Za dwa tygodnie – w sobotę 17 września organizujemy wyjazd pielgrzymkowy na św. Krzyż oraz zwiedzanie Opactwa Cystersów w Wąchocku – są jeszcze wolne miejsca – zapisy i informacje dotyczące wyjazdu w zakrystii i w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

    5. Ks. Robert został mianowany proboszczem parafii św. Józefa we Wręczycy Wielkiej. Zachowuje jednocześnie obowiązki związane z duszpasterstwem rodzin przy naszej Archikatedrze. Ks. Robertowi gratulujemy nominacji i życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejnym odcinku posługi duszpasterskiej.

    6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,165 unikalne wizyty