01-08-2021 00:33
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2016

 XX Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2016r.

1. Jutro doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym świątecznym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. - na Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy też Święto Wojska Polskiego.

  2. Na Jasnej Górze od środy będzie odprawiana nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej świątyni nowennę będziemy odprawiali codziennie po Mszach św. rannych i przed Mszami św. wieczornymi. Parafie naszego miasta codziennie pielgrzymują na Jasną Górę na godz. 18 30 – Msza św. przed szczytem jasnogórskim. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym nabożeństwie w sobotę. Z archikatedry wychodzimy na Jasną Górę o godz. 17 15. Będzie to nasza doroczna pielgrzymka parafialna; bardzo prosimy o liczny udział. Trud naszego pielgrzymowania ofiarujmy za nasze rodziny, parafie i Ojczyznę. Zachęcam do udziału wszystkich parafian.

  3. W sobotę 17 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż, a potem zwiedzanie opactwa Cystersów w Wąchocku – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. Zachęcamy do nabywania ściennego kalendarza na przyszły rok, który został wykonany na jubileusz 100 – lecia naszej parafii – można nabywać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u pań, które kolportują tygodnik Niedziela.

  5. Przypominamy, że w naszej parafii, dzięki poświęceniu wielu osób trwa tzw. Codzienna Modlitwa Ludu Bożego: codziennie w godzinach 12 00 do 13 00 jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; codziennie o godz. 15 00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 17 30 są odprawiane Nieszpory, w każdą niedzielę o godz. 9 30 – Godzina Czytań. Bardzo zachęcamy Kochani, aby grono ludzi nawiedzających wystawionego do adoracji Pana Jezusa i modlących się każdego dnia w kaplicy Najświętszego Sakramentu nieustannie się powiększało, wszak modlitwa jest każdemu z nas bardzo potrzebna.

   

  6. W duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tych dniach z odległych zakątków naszej Ojczyzny zmierzają pieszo na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny, życzymy Bożego błogosławieństwa. 

   

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,187 unikalne wizyty