31-07-2021 23:32
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2016

XIX Niedziela Zwykła 7 sierpnia 2016r.

  1. W poniedziałek – św. Dominika kapłana, wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – męczennicy, czwartek – św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

  2. W przyszłym roku będziemy przeżywać jubileusz 100 – lecia naszej parafii; jesienią przyszłego roku są zaplanowane Misje Parafialne, natomiast z racji zbliżającego się Jubileuszu naszej wspólnoty parafialnej wydaliśmy przepiękny kalendarz jubileuszowy na rok 2017 – można nabywać w kancelarii, zakrystii lub u pań, które kolportują tygodnik katolicki Niedziela. Bardzo zachęcamy do nabywania kalendarza jubileuszowego, który może być też skromnym prezentem dla naszych bliskich z racji imienin, czy innej okazji. Dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przeznaczony na prowadzenie dzieł przy naszej archikatedrze, w szczególności kuchni dla ubogich, którą od tego roku prowadzimy zasadniczo o własnych siłach – bez wsparcia jakichkolwiek instytucji. Kuchnia rozpocznie wydawanie posiłków po wakacyjnej przerwie od od 16 sierpnia w godzinach 16 00 – do 17 00. Serdeczne Bóg zapłać Wam Kochani za to, że nieustannie wspieracie tą naszą Bazylikę, która jest Matką kościołów naszej diecezji.

  3. W przyszłą środę 17 sierpnia rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej świątyni nowennę będziemy odprawiać po Mszach św. rannych i przed Mszami wieczornymi. Na jasnogórską nowennę są zaproszone do udziału wszystkie parafie częstochowskie. Nasza parafia będzie pielgrzymować w sobotę 20 sierpnia. Jest to nasza doroczna pielgrzymka na Jasną Górę – szczegóły dotyczące pielgrzymki podamy za tydzień. Natomiast w sobotę 17 września września organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż, a potem zwiedzanie Opactwa Cystersów w Wąchocku – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  4. W duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tych upalnych dniach sierpnia z odległych zakątków naszej Ojczyzny zmierzają pieszo na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,971 unikalne wizyty