06-08-2021 06:15
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2016

XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2016r.

  1. Kończą się dzisiaj w Krakowie Światowe Dni Młodzieży połączone z Pielgrzymką Apostolską Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Były to dni - można powiedzieć - naszych narodowych rekolekcji. W kontekście tych wielkich duchowych przeżyć pomyślmy – kochani - tak jak to czynimy podczas każdych rekolekcji – co w naszym życiu trzeba zmienić w relacji do Boga, do innych ludzi i do samych siebie, aby nasze życie osobiste, rodzinne, zawodowe - było zawsze oparte o mocny fundament Bożych przykazań, o nauczanie Chrystusa.

  2. Jutro 1 sierpnia narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny; o jedność w narodzie; o mądrość i zgodę dla rządzących.

  3. Tydzień w liturgii: czwartekśw. Jana Marii Vianneya kapłana, patrona proboszczów; sobotaŚwięto Przemienienia Pańskiego; I czwartek miesiąca sierpnia – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; I piątek – zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu – odwiedziny od godz. 8 30 rano.

  4. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa – w nadchodzący wtorek 2 sierpnia o godz. 5 30 rano spod naszej archikatedry – jeszcze jest kilka wolnych miejsc – można się zgłosić – zapraszamy do pielgrzymowania.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, który możemy nabyć w zakrystii lub w kruchcie bazyliki przy wychodzeniu ze świątyni.

  6. Zachęcając do abstynencji w miesiącu sierpniu; w duchowej łączności z pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży, oraz z tymi, którzy w tych dniach zmierzają na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny, oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca sierpnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,372 unikalne wizyty