06-08-2021 05:06
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2016

XVII Niedziela Zwykła 24 lipca 2016r.

1. Dzisiejszą niedzielę i nadchodzące dni przeżywamy w blaskach Światowych Dni Młodzieży, które jutro kończą się w polskich diecezjach. Jutro w godzinach południowych młodzież przybyła z całego świata do poszczególnych diecezji naszej Ojczyzny uda się do Krakowa, aby tam uczestniczyć pod przewodem Piotra naszych czasów Papieża Franciszka w Światowych Dniach Młodzieży, które zakończą się w przyszłą niedziele. Bardzo dziękuję rodzinom naszej parafii i Siostrom Karolankom, które ochotnym sercem przyjęły pod swój dach młodzież – pielgrzymów z Węgier; dziękuje też i naszym księżom, naszym wolontariuszom oraz Akcji Katolickiej za zaangażowanie i wszelką pomoc w tych dniach. Ojciec Święty Franciszek nawiedzi naszą Częstochowę – we czwartek o godz. 10 30 na szczycie Jasnej Góry będzie sprawował Mszę św. z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Starajmy się kochani w tym wielkim religijnym, a zarazem historycznym wydarzeniu uczestniczyć.

    2. Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie we wtorek 2 sierpnia. Mamy jeszcze kilka miejsc na samolotową pielgrzymkę na Maltę – będzie w dniach 7 – 14 listopada, którą organizujemy w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, można także pobrać w zakrystii – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

    3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik „Niedziela” - gdzie znajdziemy program apostolskiej pielgrzymki Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny; polecamy również tę piękną wystawę: o Świętym Jane Pawle II – pielgrzymie świata. Wielu z nas pewnie przypomni sobie te wspaniałe chwile pielgrzymek Św. Jana Pawła II – polećmy tę wystawę bliskim, znajomym, także dzieciom oraz młodzieży.

    4. Z racji patrona kierowców św. Krzysztofa dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 00 i 12 00 odmawiamy specjalne modlitwy – o Boże błogosławieństwo dla kierowców i święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia otrzymacie kierowcy poświęcone pamiątki sakralne ze św. Krzysztofem, które należy umieścić w widocznym miejscu w samochodzie. Z racji poświęcenia kierowcy jak mogą niech złożą ofiarę, która będzie cegiełką w ramach ogólnopolskiej akcji na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących szczególnie w Afryce. Wszystkim kierowcom życzymy szczęśliwej drogi i zawsze bezpiecznego dojechania do celu podróży.

     

    5. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na piękne przeżycia religijne nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,245 unikalne wizyty